Beste charcuterie genoten
Op moment van schrijven, ben ik op vakantie in het prachtige zweden.
Hier woont mede worstendraaier, en forumgenoot Johan Postma van hotel Edsleskogs Wärdshus.
Johan woont midden tussen de bossen in het Zweedse Dalsland, en heeft daardoor regelmatig de beschikking over prachtig wild, zoals ree, en eland.
Ik heb hier vorig jaar, en dit jaar weer zelf de mogelijkheid gehad, om een ree te mogen verwerken.


Vorig jaar hebben wij
ree haggis , en
eland leverworst gemaakt.
Dit jaar droge eland worst (gaan we proeven in November

), en heb ik zo basic mogelijk een reebout bereid boven open vuur .

Dit was voor mij een prachtige ervaring, en bezorgde mij de 2 meest avontuurlijke vakanties van mijn leven

.
Maar goed om een lang verhaal iets korter te maken
De beheerders van het forum hebben met Johan overleg gepleegd, en willen jou graag ook een vergelijkbare ervaring aanbieden.
Daarom gaat Charcuterie & Worst eind november naar Zweden, en wel het weekend van vrijdag 25-11 t/m maandag 28-11
Dit is voor ons een 1e test, en bij voldoende interesse, is het misschien mogelijk om nog een extra weekend te vinden.
Bij succes, willen we er indien mogelijk een jaarlijks terugkerend evenement van maken.
Wat staat er op het programma voor dit jaar (2016)Vrijdag 25-11:- Aankomst op Oslo Gardermoen
- Bezoek aan de beroemde Charcuterie winkel in Oslo
met andere producten dan je doorgaans in Nederland bij de slager ziet; schapenbouten, lamsbouten, eland/rendier bouten en –worst, gedroogde (stok)vis, walvis, schapentestikels en gerookte schapenkoppen- Kopje koffie in de haven van Oslo
- Vertrek naar Edsleskog
- Kamers betrekken en uitpakken
- Handen uit de mouwen, en een ree (of hert) ontweiden, en villen
- Gezamelijk de maaltijd van Johan nuttigen
- Ter afsluiting van de dag, een introductie van Zweedse single malt whiskies
Zaterdag 26-11:- Ontbijten
- Ree of hert uitbenen
- Bezoek elandslagerij in de buurt, met mogelijkheid om worst te proeven en te kopen
- Gezamenlijk de avondmaaltijd maken, op alle beschikbare toestellen (TundraGrill, Rookoven, ProQ smoker)), of open vuur
- Genieten van de avond (en de whisky's), eventueel in de "Hottub" buiten
Zondag 27-11:- Ontbijten
- Wandeling door de omgeving
- Maken van ree en elandworst, en eland paté
- Gezamenlijk de avondmaaltijd maken, op diverse ter beschikking staande toestellen (TundraGrill, Rookoven, ProQ smoker), of open vuur
- Opmaken van de Whisky's (flessen moeten leeg
) - Kennis en ervaringen delen, weekend evalueren
Maandag 28-11:- Ontbijten
- Retour naar Oslo Gardemoen
NB1 Indien we ergens op zaterdag of zondag vernemen dat er een elandslacht plaats vind in de omgeving gaan we daar naar toe om te kijken en ervaringen uit te wisselen. Op dat moment verandert het dagprogramma enigszins.
NB2 om zeker te zijn van wild in het weekend vraagt Johan altijd drie jagers om een ree van hen af te nemen. Of er iets komt is altijd de vraag maar tot nu toe gaat het altijd goed. In een positief geval krijg ik drie telefoontjes en halen we dus drie reeen op bij jagers in de omgeving. Ook al is het zondag avond. We bestellen niet een ree en bedanken dan voor het dier met als reden;”ik zit net zo lekker op de bank”.
Deze workshop Charcuterie & Worst goes Sweden weekend 25 / 28 november 2016 is gebaseerd op deelname van 8 personen, gebruikmakend van tweepersoonskamers.De beheerders van het forum zijn er ook bij (
BertM, en
Mac)
Wij zoeken nog 6 personen die deze ervaring willen delen met ons.
Ter info:Geen van ons zijn specialisten op dit gebied, maar enkel enthousiastelingen.
Het doel van deze workshop is een gezellig samenzijn met enthousiaste hobby genoten, het opdoen van kennis en een mooie ervaring delen met elkaar.
De prijs waarvoor we jou dit mooie weekend kunnen aanbieden bedraagt € 595,-.
(Prijs is p/p, en is op basis van een tweepersoonskamer)
Let op !
Dit is excl retourvlucht Amsterdam <--> Oslo (om en nabij € 125,-)
Excl drank, en overige uitgaven van persoonlijke aard
Incl toeristenbelasting
Incl een speciale uitgave van het Charcuterie & Worst forum t-Shirt
Incl het versturen van de door ons gemaakte droge worsten (zodra deze gereed zijn)
Heb je interesse, stuur dan een mail naar info@charcuterie-worst.nl
Dan ontvang je z.s.m. overige informatie
Namens de beheerders
BertM, en
Mac